Астрономи спантеличені незрозумілим об'єктом у нашій галактиці

Comments · 54 Views

На відстані близько 40 000 світлових років від нас причаївся загадковий об'єкт, який набагато важчий за будь-яку відому нейтронну зорю, але занадто легкий, що?

На відстані близько 40 000 світлових років від нас, але все ще в межах Чумацького Шляху, причаївся загадковий об'єкт, який набагато важчий за будь-яку відому нейтронну зорю, але занадто легкий, щоб його можна було класифікувати як чорну діру, розповідають OstanniPodii.com.

Іншими словами, об'єкт потрапляє в "прогалину мас чорних дір", яка роками збивала дослідників з пантелику. Чи може він вказувати на те, що чорні діри можуть бути легшими, ніж 2,2 маси Сонця? Або це найважча нейтронна зоря з коли-небудь виявлених?

Об'єкт обертається навколо пульсара. У разі підтвердження, що це чорна діра, бінарна система стане першою з коли-небудь спостережуваних такого типу та може змусити астрофізиків переглянути те, що ми знаємо про ці види небесних об'єктів, і навіть перевірити саму теорію загальної відносності Ейнштейна.

"Система пульсар-чорна діра стане важливою мішенню для перевірки теорій гравітації, а важка нейтронна зоря дасть нове розуміння ядерної фізики при дуже високих густинах", - сказав професор астрофізики Манчестерського університету Бен Стапперс, провідний автор нової статті, опублікованої в журналі Science.

Команда використовувала спостереження радіотелескопа MeerKAT у Південній Африці. Відкритий об'єкт обертається навколо "мілісекундного пульсара" - дуже щільного залишку сколапсованої зорі, що сильно намагнічений та швидко обертається.

Те, на що перетворюються нейтронні зорі, коли вони колапсують, стаючи занадто важкими або зливаючись з іншими зорями, залишається предметом численних спекуляцій. Одна теорія припускає, що вони перетворюються на чорні діри - гравітаційні колодязі, настільки потужні, що можуть навіть не випустити від себе світло.

Згідно із сучасними теоріями, щоб колапсувати, нейтронна зоря повинна набрати щонайменше у 2,2 раза більшої маси за наше Сонце. Дослідники, однак, визначили, що для того, щоб стати чорними дірами, вони повинні бути щонайменше в п'ять разів масивнішими за Сонце.

Останнє відкриття може пролити світло на цей "розрив у масі" - хоча залишається ще багато питань.

"Ми ще не закінчили вивчення цієї системи, - каже співавторка дослідження і докторантка Інституту Макса Планка Аруніма Дутта.

"Розкриття справжньої природи компаньйона стане поворотним моментом у нашому розумінні нейтронних зір, чорних дір і всього іншого, що може ховатися в проміжку між масами чорних дір", - додала вона.

Read more
Comments